RU PL
Zamów połączenie

DZIEŃ POWSZEDNI KLUBU POMOCY

Pogotowie dla przewoźnika
Polski kierowca podczas realizowania kursu poczuł się źle za kierownicą. Mężczyzna akurat znajdował się w Moskwie i nie wiedział, gdzie zwrócić się po pomoc medyczną. Zadzwonił więc do swojego szefa, który z kolei zwrócił się do Klubu. Już po 20 minutach pracownik Klubu był przy kierowcy, zawiózł go do najbliższego szpitala i odstawił ciężarówkę na parking. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło i po krótkim leczeniu kierowca kontynuował kurs.    

Zawiodła elektronika
W połowie miesiąca do Klubu Pomocy wpłynęło zgłoszenie od przewoźnika z Polski, który informował, że w jego samochodzie znajdującym się niedaleko rosyjskiej stolicy zepsuło się sprzęgło. Pracownicy Klubu zorganizowali interwencję mechaników, którzy w ciągu godziny dojechali do kierowcy z niezbędnymi narzędziami. Jednak na miejscu okazało się, że problem zupełnie nie dotyczy sprzęgła, tylko elektryki. Po pewnym czasie do ciężarówki dojechał odpowiedni specjalista i usunął awarię.

Niebezpieczna oszczędność
Zdarza się, że kierowca nie martwiąc się o stan samochodu kupuje paliwo na niesprawdzonych stacjach paliw. A to z reguły niesie za sobą opłakane rezultaty. Dobrym tego przykładem jest historia litewskiego kierowcy, którego samochód po zatankowaniu na jednej z takich stacji przejechał trzysta metrów i zgasł. Kierowca zadzwonił więc do swojego szefa, a ten do Klubu. Samochód odtransportowano do serwisu, gdzie okazało się, że przyczyną awarii ciężarówki było złej jakości paliwo. Trzeba było poddać całkowitemu czyszczeniu układ paliwowy samochodu.

Kierowca zasnął i ciężarówka wylądowała w rowie
W obwodzie moskiewskim kierowca z Polski zasnął za kierownicą i wjechał swoją załadowaną ciężarówką prosto do rowu. Na szczęście mężczyzna nie ucierpiał w wypadku, bo był zapięty pasami, ale samochód został uszkodzony. Po otrzymaniu telefonu od przedstawiciela firmy pracownik Klubu wyjechał na miejsce wypadku i zorganizował przyjazd holownika. Następnie przedstawiciele urzędu celnego przeładowali pozostałości towaru na inną ciężarówkę tej samej firmy, która przewiozła go do miejsca rozładunku.