RU PL
Zamów połączenie

DZIEŃ POWSZEDNI KLUBU POMOCY

Bukiet kwiatów dla kierowcy
Z niecodzienną prośbą do Klubu Pomocy zwrócił się polski przewoźnik drogowy w przeddzień Święta Kobiet. Poprosił pracowników o dostarczenie do Moskwy kwiatów dla swojej pracownicy, która od kilku lat pracowała u niego jako kierowca. Kobieta przebywała w stolicy Rosji z powodu przedłużania się formalności celnych. Tak więc aby sprawić jej przyjemność z okazji Dnia Kobiet, pracownicy Klubu dostarczyli jej piękny bukiet kwiatów.  

Kradzież w trasie
Na trasie Psków – Petersburg na polskiego kierowcę napadli nieznani sprawcy, którzy ukradli mu wszystkie cenne przedmioty oraz dokumenty. Szef firmy zwrócił się do Klubu z prośbą o pomoc kierowcy w załatwieniu wszelkich formalności na policji. Na szczęście, funkcjonariuszom udało się w ciągu kilku godzin zatrzymać sprawców kradzieży. Pracownik Klubu towarzyszył kierowcy w drodze na komendę oraz na miejscu pomógł w tłumaczeniu i podpisaniu protokołów. Jeszcze  tego samego wieczoru kierowca odzyskał wszystkie swoje dokumenty i kontynuował kurs.

Szybka pomoc na drodze
Mimo prawie wiosennego słońca, pogoda w Rosji cały czas bywa zdradliwa. I właśnie z powodu śliskiej nawierzchni drogi pod Niżnim Nowgorodem wypadkowi uległ polski kierowca ciężarówki. Samochód z przyczepą wjechał do rowu, przewrócił się na bok i cały ładunek znalazł się na drodze. Sprawę komplikował jeszcze fakt, że kierowca powinien opuścić Rosję do 15 lutego, ponieważ upływał termin porozumienia pomiędzy Polską i Rosją w sprawie realizacji przewozów międzynarodowych. Aby poradzić sobie w tej problematycznej sytuacji, szef firmy zwrócił się do Klubu Pomocy. Przybyły na miejsce pracownik Klubu ocenił skalę uszkodzeń i wezwał specjalistyczny sprzęt. Auto udało się postawić na koła i odstawić do naprawy do punktu serwisowego. Następnie pracownik Klubu wraz z kierowcą pojechał do urzędu celnego, aby załatwić wszystkie kwestie związane z przeładunkiem. Do tego czasu szef firmy zdążył już przekazać nowe dokumenty. Wszystko to spowodowało, że kierowca w odpowiednim czasie zdążył zasiąść za kierownicą i wyjechać z Rosji.

Szyba do auta
W polskiej ciężarówce na niestrzeżonym parkingu pod Moskwą rozbito przednią szybę. Oczywiście, kierowca nie mógł kontynuować kursu takim autem, więc od razu zadzwonił do szefa, a ten – do Klubu Pomocy. W ciągu kilku godzin moskiewski pracownik Klubu znalazł niezbędną szybę i po uzgodnieniu jej ceny z szefem firmy dowiózł część kierowcy. W najbliższym punkcie serwisowym szyba została wymieniona, dzięki czemu kierowca mógł kontynuować realizację przewozu.